خانه / پرسشنامه / پرسشنامه اضطراب امتحان فیلیپس

پرسشنامه اضطراب امتحان فیلیپس

پرسشنامه اضطراب امتحان فیلیپس ، دارای ۲۶ گویه است که باید در مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به صورت “بلی و خیر” به آن پاسخ داده شود. به پاسخ های بلی ۱ امتیاز و به پاسخ های خیر ۰ امتیاز تعلق خواهد گرفت. هر چه نمره فرد در این پرسشنامه بالاتر باشد نشان دهنده اضطراب امتحان بیشتر است. با توجه به مشخصات روانسنجی مناسب و وجود نمرات برش استاندارد برای این پرسشنامه، استفاده از آن در سنجش اضطراب امتحان بسیار مناسب است.

اضطراب امتحان مجموعه‌ای از پاسخ‌های جسمی، روانشناختی و رفتاری است که در هنگام آماده شدن برای یک امتحان و انجام آزمون مشخص می‌شود. به دلیل عواقب منفی این نوع از اضطراب به خصوص در دانش‌آموزان و دانشجویان، روانشناسان همواره در پی ارزیابی صحیح و درمان آن بوده‌اند. از جمله ابزارهایی که برای ارزیابی و تشخصی اضطراب امتحان به کار می‌رود پرسشنامه اضطراب امتحان فیلیپس است.

*نکته

-وجود اضطراب در حد اعتدال آمیز آن، پاسخی سازش یافته تلقی می شود که موضع گیری متفاوت انسان ها در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی را به دنبال دارد; اضطراب است که ما را وامی دارد تا برای معاینه کلی به پزشک مراجعه کنیم، کتاب هایی را که از کتابخانه به امانت گرفته ایم بازگردانیم و…. . بنابراین وجود اندکی اضطراب می تواند به عنوان یکی از مؤلفه های شخصیت و در واقع بخشی از زندگی انسان، تاثیر مثبتی بر فرآیند زندگی و تحول آن داشته باشد.

*روایی و پایایی

مطالعات انجام شده پایایی و روایی این پرسشنامه را تایید می کند. برای مثال:

۱- روايي سازه و روايي همزمان اين مقياس در حد مطلوب گزارش شده است (هيوز، ۱۹۸۸).

۲- پايايي اين پرسشنامه از طريق روش آزمون مجدد برابر با ۵۰/۰ تا ۶۷/۰ برآورد گرديده است. (به نقل از حسيني نسب و همکاران، ۱۳۷۷).

مشخصات پرسشنامه اضطراب امتحان فیلیپس:

دستورالعمل اجرا و شیوه نمره گذاری : دارد

تعداد صفحه:۳

نوع فایل:word

روایی و پایایی: دارد

منبع:دارد

جهت دانلود پرسشنامه اضطراب امتحان فیلیپس بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 25,000 – خرید و دانلود فایل

درباره رامین جمشیدی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

پرسشنامه افسردگی، اضطراب، استرس DASS-21

پرسشنامه افسردگی، اضطراب، استرس DASS-21

پرسشنامه افسردگی، اضطراب، استرس DASS-21 ، برای سنجش سازه‌های روانشناختی افسردگی، اضطراب و استرس ساخته ...