خانه / پرسشنامه / پرسشنامه مهارت های زندگی فرم کوتاه

پرسشنامه مهارت های زندگی فرم کوتاه

پرسشنامه مهارت های زندگی فرم کوتاه شامل ۲۰ سوال و سه خرده مقیاس (تصمیم گیری، حل مسئله و تفکر خلاق) می باشد. که از کاملا مخالف تا کاملا مخالف امتیازبندی شده است.سازمان بهداشت جهانی مهارتهای زندگی را چنین تعریف نموده است : توانایی انجام رفتار سازگارانه و مثبت به گونه ای که فرد بتواند با چالشها و ضروریات زندگی روزمره خود کنار بیاید.

بطور کلی مهارت های زندگی عبارتند از توانایی هایی که منجربه ارتقای بهداشت روانی افراد جامعه، غنای روابط انسانی، افزایش سلامت و رفتارهای سلامتی در سطح جامعه می گردند.مهارتهای زندگی هم به صورت یک راهکار ارتقای سلامت روانی و هم به صورت ابزاری در پیشگیری از آسیب های روانی- اجتماعی مبتلا به جامعه قابل استفاده است .

پایایی پرسشنامه در پژوهش بهاری فرد و با استفاده از نرم افزار spss  به شکل زیر بدست آمد. آلفای کرونباخ یا همسانی کلی سوالات مهارتهای زندگی۹۳/۰بدست آمد.ضمنا یوسفی(۱۳۸۳) ضریب آلفای کرونباخ آزمون را ۹۵/۰ گزارش کرد. همکاران در هنگام بررسی مشخصات روانسنجی این پرسشنامه اطلاعات جامعی را بدست نیاوردند، البته این دو تحقیق اشاره شده نیز از پژوهش کماسی و همکاران (۱۳۸۸) گزارش شده است .در تحقیق قیاسی(ساعتچی و همکاران) به منظور سنجش اعتبار پرسشنامه، پس از اجرای مقدماتی بر روی ۳۰ نفر از نمونه های تحقیق، با استفاده از روش آلفای کرونباخ، ضریب ۹۷/۰ به عنوان ضریب اعتبار محاسبه گردید

مشخصات پرسشنامه مهارت های زندگی فرم کوتاه

دستور العمل اجرا و شیوه نمره گذاری : دارد
تعداد صفحه: ۵
نوع فایل:word
روایی و پایایی: دارد
منبع:دارد

جهت دانلود پرسشنامه مهارت های زندگی فرم کوتاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 35,000 – خرید و دانلود فایل

 

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

پرسشنامه استرس شغلی هلریگل و اسلوکام

پرسشنامه استرس شغلی هلریگل و اسلوکام

پرسشنامه استرس شغلی هلریگل و اسلوکام طبق تعريفي كه توسط انستيتو ملي ايمني و سلامت کار ...