خانه / پرسشنامه / تفسیر بالینی آزمون آدمک گودیناف

تفسیر بالینی آزمون آدمک گودیناف

تفسیر بالینی آزمون آدمک گودیناف: آزمون را می توان بصورت فردی یا گروهی اجرا کرد هر کودک یک جعبه مداد رنگی که شامل هفت رنگ است دریافت می کند.آبی، سبز، قرمز، زرد، بنفش ،قهوه ای وسیاه. همچنین یک مداد سیاه یک مداد پاک کن ویک ورقه کاغذ به ابعاد ۵/۹×۲۱ به صورت عمودی در اختیار کودک قرار داده می شود آزمایشگر به آزمودنی می گوید: “روی این کاغذ یک آدمک (یا آدم)بکش تا آنجائیکه می شود قشنگ باشد و اگر دلت خواست آن را رنگ کن” می گذاریم که آزمودنیها هرطور دلشان می خواهد نقاشی کنند بدون آنکه به آنها کمک کنیم ویا به انتقاد ارزشیابی یا تلقین مبادرت نماییم. علامت هایی را که در نقاشی های کودکان بهنجار ظاهر می شود می توان بدو گروه بزرگ تقسیم کرد:

۱- علائمی که گاه گاه در همه سنین مشاهده می شوند یاآنکه هرچند فراوانی آنها براساس سن افزایش می یابد اما هرگز به فراوانی قابل ملاحظه ای (۷۵%)منجر نشده و استقرار نمی یابد این نوع علامتها را علائم متفرق یا پراکنده نامیده اند.

۲- علائمی که فراوانی آنها منظماً با سن افزایش می یابد و به حد ۷۵% می رسند این علامتها راعلائم تحولی نامیده اند در مقیاس رشد یافتگی فقط علائم تحولی در نظر گرفته شده وبر این اساس هفتاد ماده پذیرفته شده است برای آنکه اهمیت نسبی که کودکان برای بخشهای مختلف اندام آدمک قائل می شوند برجسته گردد مقیاس کلی به سه مقیاس جزئی تقسیم الف- سر(۲۲ماده) ب-طرح بدنی (۲۲ ماده) ج-لباس(۱۴ ماده). به طور کلی روش نمره گذاری در آزمون تصویر آدمک گودیناف از این قرار است که به هر قسمتی از تصویر یک نمره تعلق می گیرد که مجموع آنها ۵۱ تجاوز نمی کند. با استفاده از جدول مخصوص، نمره خام تبدیل به سن عقلی می شود و از رابطه ۱۰۰×سن تقویمی ÷ سن عقلی بهره هوشی کودک بدست می آید.

مشخصات فایل تفسیر بالینی آزمون آدمک گودیناف

بررسی شخصیت کودک براساس ترسیم آدمک
مقیاس و جنبه های تحلیلی: دارد
روش نمره گذاری و دستور العمل اجرا :دارد
تعداد صفحه: ۶۰
نوع فایل:word

جهت دانلود تفسیر بالینی آزمون آدمک گودیناف بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 80,000 – خرید و دانلود فایل

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

پرسشنامه افسردگی، اضطراب، استرس DASS-21

پرسشنامه افسردگی، اضطراب، استرس DASS-21

پرسشنامه افسردگی، اضطراب، استرس DASS-21 ، برای سنجش سازه‌های روانشناختی افسردگی، اضطراب و استرس ساخته ...