خانه / پرسشنامه / پرسشنامه انگیزه های مشارکت زنان در ورزش های تفریحی آبی

پرسشنامه انگیزه های مشارکت زنان در ورزش های تفریحی آبی

پرسشنامه انگیزه های مشارکت زنان در ورزش های تفریحی آبی ۳۷ گویه و ۸ خرده مقیاس لذت و آرامش (۷ سوال)، کسب موفقیت و شناخت (۷ سوال)، بعد اجتماعی (۶ سوال)، تناسب اندام (۴ سوال)، سلامتی و بهداشت (۴ سوال)، برتری طلبی (۳ سوال)، پیشگیری و درمان بیماریها (۳ سوال) و مهارت (۳ سوال) تشکیل شده است.

یکی از فعاليت هاي مفرح كه باعث سلامت جسم و روح مي شود، ورزش شنا است. در پزشكي علاوه بر معاينات و تجويز داروها و اعمال جراحي كه در مورد بيماري هاي مختلف صورت مي گيرد؛ از ورزش شنا هم، به عنوان يك وسيله در جهت بهبودي و سلامتي استفاده مي شود.توجه اصلي ورزش هاي آبي بر ارزش هاي اجتماعي همچون بهبود كيفيت زندگي، اهميت سلامت جسماني و رواني، ارضاي نيازهاي شخصي، سرگرمي و انگيزه است. همه اينها ما را به اين اعتقاد هدايت مي كند كه مردم گرايشات جديدي به فعاليت هاي بدني و ورزش دارند.

در پژوهش مرتضایی و اندام (۱۳۹۳)، ۱۰ نفر از متخصصان صاحب نظر و اساتيد مديريت ورزشي روايي صوري و محتوايي ابزار را تأييد كردند. پايايي پرسشنامه انگيزه مشاركت در ورزش هاي تفريحي آبي در يك مطالعه راهنما توسط يك گروه ۳۰ نفري از زنان كه در اماكن ورزشي و تفريحي آبي مشاركت داشتند مورد بررسي قرار گرفت و ميزان آن با استفاده از ضريب همبستگي آلفاي كرونباخ ۸۹/۰ محاسبه شد……

مشخصات پرسشنامه انگیزه های مشارکت زنان در ورزش های تفریحی آبی.

روایی و اعتبار :دارد
روش نمره گذاری و دستور العمل اجرا :دارد
تعداد صفحه: ۹
منبع :دارد
نوع فایل:word

جهت دانلود پرسشنامه انگیزه های مشارکت زنان در ورزش های تفریحی آبی بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 40,000 – خرید و دانلود فایل

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

پرسشنامه افسردگی، اضطراب، استرس DASS-21

پرسشنامه افسردگی، اضطراب، استرس DASS-21

پرسشنامه افسردگی، اضطراب، استرس DASS-21 ، برای سنجش سازه‌های روانشناختی افسردگی، اضطراب و استرس ساخته ...