خانه / پرسشنامه / راهنمای آزمون آندره ری(کپی اشکال هندسی)

راهنمای آزمون آندره ری(کپی اشکال هندسی)

راهنمای آزمون آندره ری(کپی اشکال هندسی): آزمون «تصاوبر هندسی درهم» (حافظه ی دیداری) را پروفسور آندره ری در سال ۱۹۴۲ به منظور سنجش نوع فعالیت ادراکی حافظه ی دیداری مراجعه کنندگان به درمانگاه های روان شناسی و روان پزشکی و روان پزشکی ابداع کرد. آزمون متشکل از دو کارت A و B است که هر یک به طور مجزا و به مناسبت، انتخاب و اجرا می شوند.

اجرای آزمون بعد از انتخاب هر کارت در دو نوبت انجام می شود؛ در نوبت اول، کارت A یا B در جهت مناسب جلوی آزمودنی گذاشته می شود و به او پیشنهاد می گردد که مشابه آن را روی یک کاغذ سفید بی خط رسم کند. در نوبت دوم و در حالی که کارت از جلوی آزمودنی برداشته شده و سه دقیقه نیز گذشته است، از او خواسته می شود این بار به طور حفظی تصویر مشاهده شده ی قبلی را با دقت ترسیم کند.

پناهی (۱۳۸۳) به منظور هنجاریابی آزمون حافظه ی دیداری آندره ری (کارت A) پژوهشی را روی دانش آموزان شهر تهران انجام داده است. نمونه ی پژوهش شامل ۳۰۰ نفر از دانش آموزان پسر مقطع راهنمایی شهر تهران بوده است. به منظور بررسی روایی ملاکی، هم بستگی بین نمره های مرحله ی دوم آزمون آندره ری و نمره های مرحله ی سوم آزمون کیم کاراد محاسبه، و برای برآورد اعتبار از روش بازآزمایی استفاده شده است. ضریب روایی ملاکی برابر ۵/۰ و ضریب اعتبار ۶۲/۰ به دست آمده که هر دو ضریب یاد شده از نظر آماری در سطح ۰۱/۰ معنادار گزارش شده است…..

مشخصات راهنمای آزمون آندره ری(کپی اشکال هندسی)

نوع فایل:word
روش نمره گذاری و دستور العمل اجرا :دارد
تعداد صفحه:۲۵
روایی و پایایی: دارد

جهت دانلود راهنمای آزمون آندره ری(کپی اشکال هندسی) بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 45,000 – خرید و دانلود فایل

 

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

راهنمای تست رورشاخ

راهنمای تست رورشاخ

راهنمای تست رورشاخ: آزمون رورشاخ يك آزمون فرافكنی متشكل از ده لكه‌ی جوهر به اشكال ...