خانه / تحقیق / بررسی رابطه عوامل اجتماعی موثر بر یادگیری جرم در بین زندانیان

بررسی رابطه عوامل اجتماعی موثر بر یادگیری جرم در بین زندانیان

بررسی رابطه عوامل اجتماعی موثر بر یادگیری جرم در بین زندانیان: يكي از اهداف مجازات، اصلاح مجرم به نحوي است كه مجدداً مرتكب جرم نشود. از آنجايي كه زندان اصلي ترين مجازات جهان امروز است با بررسي ميزان و چگونگي تحقق اين هدف در مجازات زندان مي توان در به كارگيري صحيح اين مجازات كمك كرد.

مدتها محكوميت به زندان با هدف اصلاح رفتار مجرمان در ارتباط بوده است _ يعني با بازپروري مجرمان به منظور تبديل آنان به شهروندان مطيع قانون_ زنداني كردن يكي از شيوههاي مجازات خلاف كاران و حمايت از شهروندان در برابر آنان است.اما اصل اساسي نظام زندان بهبود بخشيدن فرد به منظور ايفاي نقش هماهنگ و مناسبي در جامعه است. آيا زندانها بر روي كساني كه براي دوره زماني معيني در آنها نگهداري مي شوند،چنين تاثيري دارند؟ مدارك و شواهد نشان مي دهند كه چنين تاثيراتي ندارند(گيدنز ،۱۷۰:۱۳۸۱).

ارتکاب جرم علاوه بر آن که نشانه ناتواني و قصور مجرم جهت اجتماعي شدن و انطباق با حيات عاري از جرم است، بيانگر کاستي و ناتواني نهادهاي مجري عدالت کيفري، جهت بازسازي و بازپروري مجرم و همچنين پيشگيري از جرم نيز هست. به اين ترتيب با وجود صرف هزينه هاي فوق العاده سنگين در نظام عدالت کيفري که مصروف تاسيس دادگاهها، زندانهاي عظيم، کارگاههاي آموزشي علمي و حرفه اي، تحقيقات متعدد در مراحل تشخيص و درمان و غيره مي گردد، ارتکاب به جرم، همچنان امري پايدار و مستمر است.

 

مشخصات مقاله بررسی رابطه عوامل اجتماعی موثر بر یادگیری جرم در بین زندانیان

تعداد صفحات:۱۲۲

محتوا:فصل اول:کلیات تحقیق- فصل دوم:ادبیات و پیشینه تحقیق-فصل سوم:روش شناسی تحقیق -فصل چهارم:یافته های تحقیق  -فصل پنجم: نتیجه گیری.

نوع فایل:word

جهت دانلود مقاله بررسی رابطه عوامل اجتماعی موثر بر یادگیری جرم در بین زندانیان بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 180,000 – خرید و دانلود فایل

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

کار زنان در حقوق ایران و اسناد بین الملل

کار زنان در حقوق ایران و اسناد بین الملل

کار زنان در حقوق ایران و اسناد بین الملل: جایگاه و موقعیت زن در جامعه ...