خانه / تحقیق / راهنمای تهیه پروپزال

راهنمای تهیه پروپزال

راهنمای تهیه پروپزال

بیان مسأله و موضوع تحقیق:
مساله و موضوع تحقیق عبارت از شرایطی است که وجود دارد و در ذهن پژوهشگر ایجاد سوال می کند و پژوهشگر را برمی انگیزد که در آن کندوکاو کند.
مساله، مشکل احساس شده ای است که محقق به حل آن علاقمند است و میخواهد راه حل آن را بیان کند. هنگامیکه چنین احساسی پیدا میکند می توان گفت که او موضوع و مساله تحقیق خویش را انتخاب کرده است. اما احتمالاً از بیان آن بگونه ای که دیگران نیز آن را ادراک کنند، عاجز است.

به عبارت دیگر، او در این مرحله چون یک نقاش، طرح کلی خویش را ترسیم کرده است و برای فهماندن آن به دیگران نیازمند برجسته کردن ویژگیها و جزئیات آن می باشد.
معمولاً مساله و موضوع تحقیق بصورت سوالی بیان نمی شود بلکه بصورت یک جمله کامل مثبت، دقیق و صریح مطرح میگردد.به سخن دیگر، مساله و موضوع پژوهش بایستی بگونه ای تنظیم و بیان شود که بطور عملی قابل بررسی و تحقیق باشد. انتخاب کلمات باید با دقت و با توجه به مساله و موضوع انتخابی باشد؛ بگونه ای که کلمات دقیقاً معنای مورد نظر را برساند و از لحاظ پژوهش قابل بررسی عملی و علمی باشد.بطور کلی در بیان مساله محقق باید بیان کند که بر چه اساسی به این نتیجه رسیده که این مساله را مطرح کند.

جهت مشاوره پایان نامه و یا تحلیل داده های آماری با ما از طریق لینک تلگرامی زیر در تماس باشید.

https://telegram.me/tebin_support

اهمیت و ضرورت پژوهش:
در این قسمت توضیح داده میشود که چرا مساله انتخاب شده، یک مساله عمده حرفه ای و یا اجتماعی بوده و نیاز به تحقیق دارد. به سخن دیگر، اهمیت مساله پژوهش، از نظر لزوم و قابلیت پژوهش، توجیه می شود. در واقع مطالعه این قسمت باید به این سوال خواننده که چرا مساله پژوهش مساله و موضوعی است که باید مورد تحقیق قرار گیرد، جواب میدهد. در کل باید در این قسمت تحقیق لزوم و اهمیت موضوع بیان شود که کجا و چطور اهمیت دارد.

ادامه در دانلود….

راهنمای تهیه پروپزال

قالب فایل:WORD

تعداد صفحات:۱۱

جهت دانلود رایگان راهنمای تهیه پروپزال بر روی دکمه زیر کلیک کنید

رایگان – خرید و دانلود فایل

 

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

کار زنان در حقوق ایران و اسناد بین الملل

کار زنان در حقوق ایران و اسناد بین الملل

کار زنان در حقوق ایران و اسناد بین الملل: جایگاه و موقعیت زن در جامعه ...