خانه / تحقیق / اقرار به عنوان یکی از ادله اثبات جرم

اقرار به عنوان یکی از ادله اثبات جرم

اقرار به عنوان یکی از ادله اثبات جرم: اقرار در امور کیفری اعلامی است که از آن طریق ذی نفع تمام یا قسمتی از اتهامات وارده علیه خود را مورد شناسایی قرار می دهد. اقرار عبارت از اخبار به حقی است برای غیر به ضرر خود. اما در لغت به معنای صاحب قرار و ثابت گرداندن چیزی یا کسی و همچنین به معنای اذعان و به حق و اعتراف به آن می باشد.هدف در این تحقیق تعریف و نشان دادن آثار و شرایط کلی اقرار است و مفصلاً در مورد اقرار توضیح داده شده که یکی از ادله اثبات در جرایم حقوقی و کیفری است.

در این تحقیق از کتب و منابع متعددی استفاده شده و روش نوشتار آن کلاً بدون متن بوده.نتیجه اینکه اقرار یکی از مهم ترین ادله در اثبات جرم است، هر چند نواقصی بر آن هست و نیز اقرار در امور کیفری. جنبه طریقت دارد و قابل تجزیه است. اقرار حقوق ما قدرت اثباتی بیشتری دارد.اقرار در لغت به معنای صاحب قرار وثابت گرداندن چیزی یا کسی (جعلُ الثّیِ ذا اقرارٍو ثُباتٍ) و همچنین به معنای اذعان و بحق و اعتراف به آن می باشد. در هیچ کدام از قوانین شکلی مربوط به آئین دادرسی ایران و فرانسه تعریفی از قرار به عمل نیامده است و به تعریف مندرج در قانون مدنی اکتفا می کنیم.

می توانیم اقرار را در امور کیفری چنین تعریف نمود: اقرار در امور کیفری اعلامی است که از آن طریق ذی نفع تمام یا قسمتی از اتهامات وارد علیه خود را مورد شناسایی قرار میدهد.۱- (ماده ی ۱۲۵۹ ق م): اقرار را با این عبارت تعریف می کنند:« اقرار عبارت از اخبار به حقی است برای غیر، به ضرر خود». این تعریف از فقه اقتباس شده است. اخبار از حقی که پیش از اقرار بر عهده ی اعلام کننده قرار گرفته و ار آن پرده برمی دارد اقرار است؛ ولی اخبار از حقی که در آینده به سود دیگری به وجود می آید، وعده به ایجاد آن در آینده است.

 

مشخصات فایل اقرار به عنوان یکی از ادله اثبات جرم

تعداد صفحات:۴۱

محتوا:شامل کلیه فصول تحقیق(کار تحقیق)

نوع فایل:word

لیست منابع: دارد

جهت دانلود فایل اقرار به عنوان یکی از ادله اثبات جرم بر روی دکمه زیر کلیک کنید

RIAL 160,000 – خرید و دانلود فایل

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

جرم زورگیری با سلاح سرد

جرم زورگیری با سلاح سرد: سنین نوجوانی و جوانی که سال‌های بسیار پرشوری در سال‌های ...