خانه / پرسشنامه / پرسشنامه احوال شخصی وودورث

پرسشنامه احوال شخصی وودورث

پرسشنامه احوال شخصی وودورث به وسیله جمعی از اساتید به زبان علمی ترجمه و در سال۱۳۸۱ به وسیله موسسه روانشناسی با فرهنگ ایران (در بین دانش آموزان) میزان شد. پرسشنامه طبق نظر بسیاری از صاحبنظران یکی از معتبرترین وسایل اندازه گیری تمکایل به اختلالات رفتاری کودکان و نوجوانان محسوب می شود. آنچه در این پرسشنامه مورد توجه می باشد، روایی صوری و روایی محتوایی آن است. سوالهایی که در آن آورده شده است، نمونه معرفی از تنام حیطه ها، مهارتها، تواناییها و درک مفایهم و دیگر رفتارهایی است که قرار است به وسیله پرسشنامه اندازه گیری شود. پرسشنامه وودورث از لحاظ الگوی کلی و کزینش و گروه بندی بیشتر متکی بر رواسازی محتوایی است (براهنی، ۱۳۷۵، به نقل از ساعت چی و همکاران، ۱۳۸۹).

۱- مقیاس هیجان پذیری: اگر فردی از نمره ۶ بالاتر در شماره ۱ بگیردريال هیجان پذیر است. این افراد تحریک پذیر هستند، در برابر محرک های محیطی واکنشهای سریع و غیرمعقول (مانند ترس از خود) نشان می دهند. در برابر محرک های اضطراب انگیز واکنش هاب اضطرابی از خود نشان می دهند و نمی توانند هیجان های خود را کنترل کنند.، تحمل انها در برابر فشارهای روانی اندک می باشد و ممکن است به آسانی به گریه بیفتند.

۲- مقیاس ضعف روانی: اگر فردی از ۷ نمره بالاتر در شماره ۲ بگیرد، می گوییم گرفتار ضعف روانی است. این افراد بیمناک، نگران مضطرب در برابر مسایل جزئی ، انعطاف ناپذیر، نامطمئن و نامصمم هستند و در برابر اشتباهات جزئی احساسا گناه می کنند و خود را مورد سرزنش قرار می دهند.
…..

مشخصات پرسشنامه احوال شخصی وودورث

روایی و اعتبار :دارد
روش نمره گذاری و دستور العمل اجرا :دارد
تعداد صفحه:۸
نوع فایل:word

جهت دانلود پرسشنامه احوال شخصی وودورث بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 30,000 – خرید و دانلود فایل

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

راهنمای آزمون آندره ری(کپی اشکال هندسی)

راهنمای آزمون آندره ری(کپی اشکال هندسی)

راهنمای آزمون آندره ری(کپی اشکال هندسی): آزمون «تصاوبر هندسی درهم» (حافظه ی دیداری) را پروفسور ...