خانه / پرسشنامه / آزمون هوشی سانتوچي براي تشخيص كنترل دست و جهت يابي كودكان ۴ تا ۶ ساله

آزمون هوشی سانتوچي براي تشخيص كنترل دست و جهت يابي كودكان ۴ تا ۶ ساله

آزمون هوشی سانتوچي براي تشخيص كنترل دست و جهت يابي كودكان ۴ تا ۶ ساله:هدف تأیین میزان کنترل دست چپ و راست و فعال کردن دو نیمکره مغزاست. به منظور بالا بردن حداکثر ظرفیت توانایی ذهنی، جهت یابی، تشخیص کودکان بدتکلم و دیرآموز است.آزمون سانتوچي يك آزمون مداد كاغذي است و از ده شكل تشكيل شده است قبيل از اجرا هر يك از تصاوير صفحات آخر را روي كارتهاي ۱۱* ۵/۷ سانتيمتر بطور جداگانه رسم كنيد.  اندازه شكلهايي كه در صفحات آخر ارائه شده است كاملاً استاندارد مي باشد. موقع ترميم سعي كنيد بزرگتر يا كوچكتر رسم نكنيد زيرا اگر بزرگتر كشيده شود مشكل تر مي شود و در صورت كوچكتر كشيدن آسان تر خواهد شد.

كاربردآزمون:

الف: تشخيص كودكانيكه كنترل دستشان ضعيف است.
اگر كودكي در ترسيم زاويه ها مشكل داشته باشد كنترل دست او ضعيف است و با تمرين قابل اصلاح مي باشد.ب: كودكاني كه مشكل جهت يابي دارند، يعني جهت ها را تشخيص نمي دهند، بهبودي اين كودكان دشوار است وتمرين و وقت زيادي را براي درمان لازم دارند.
ج : از اين آزمون براي تشخيص كودكان بد تكلم و ديرآموز استفاده شده است.

دستور اجرا:

يك برگ كاغذ سفيد بي خط و يك عدد مداد سياه در اختيار كودك قرار مي دهيم ( خط كش و پاك كن نبايد در اختيار كودك قرار داد).پس از آماده نمودن شرايط آزمون و كودك،كارتها را يك يك به ترتيب اول كارت A ( اين كارت تمريني است و نمره ندارد ) سپس كارتهاي۱ تا ۹ را در اختياركودك قرار مي دهيم و به او مي گوئيم ” يكي مثل اين روي كاغذ رسم كنيد ). دراين آزمون زمان نامحدود است و در طول مدت ترسيم كارت تصوير در جلو كودك و در سمت چپ او قرار دارد. اگر كودك جاي كارت را تغيير داد و مزاحم ترسيم او نبود اشكال ندارد ولي مواظب باشيد جهت را تغيير ندهد و در صورت تغيير جهت آن را اصلاح نمائيد.

مشخصات آزمون هوشی سانتوچي براي تشخيص كنترل دست و جهت يابي كودكان ۴ تا ۶ ساله

روش نمره گذاری و دستور العمل اجرا :دارد
تعداد صفحه:۱۳
نوع فایل:word

جهت دانلود آزمون هوشی سانتوچي براي تشخيص كنترل دست و جهت يابي كودكان ۴ تا ۶ ساله بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 50,000 – خرید و دانلود فایل

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

پرسشنامه افسردگی، اضطراب، استرس DASS-21

پرسشنامه افسردگی، اضطراب، استرس DASS-21

پرسشنامه افسردگی، اضطراب، استرس DASS-21 ، برای سنجش سازه‌های روانشناختی افسردگی، اضطراب و استرس ساخته ...