خانه / تحقیق / اخلاق و معاشرت در خانواده

اخلاق و معاشرت در خانواده

اخلاق و معاشرت در خانواده ،اگر انسان بخواهد به اخلاق پسندیده متخلق شود بایستی ابتدا خانه دل و جان را از رذائل اخلاقی بزداید، سپس به فضائل اخلاقی دست یابد (همانگونه که یک پارچه کثیف ابتدا باید پاک شود و سپس به پاک کردن شئی بپردازد).انسان شاهکار آفرینش وخلقت خدای تبارک و تعالی است وخداوند همه ممکننات از نباتات (درختهای گوناگون، میوه های لذیذ، گلهای زیبا و…)و حیوانات گرفته، تا جمادات و اجسام مرئی و نامرئی را برای او و خدمت به او آفریده است.

آداب معاشرت بخشی از ادب اجتماعی فرد است كه خصوصیات اخلاقی، شخصیت درونی و تربیت خانوادگی وی را در برمی‌گیرد. این آداب در فرهنگ‌های مختلف بسیار گوناگون است و گاه تضادهای فرهنگی را آشكار می‌سازد. برای مثال رفتاری كه در یك فرهنگ نشانه بی‌احترامی یا بی‌ادبی است در فرهنگی دیگر آداب احترام تلقی می‌شود.

با این حال آداب معاشرت اصول مشتركی داردكه با زندگی امروزی هماهنگ شده است و می‌توان آنها را پایه ادب اجتماعی در بیشتر جوامع دانست. اهمیت آگاهی از آداب معاشرت و رعایت اصول آن نیز بر كسی پوشیده نیست. كسانی كه در معاشرت با دیگران و رفتارهای اجتماعی بهتر عمل ‌می‌كنند قضاوت‌های بهتری درباره خود برمی‌انگیزند، دوستان و ارتباطات بیشتری دارند و از این طریق فرصت‌های اجتماعی و شغلی بهتری به دست می‌آورند.

مشخصات اخلاق و معاشرت در خانواده

مقاله
تعداد صفحه:۲۶
نوع فایل:word

جهت دانلود اخلاق و معاشرت در خانواده بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 60,000 – خرید و دانلود فایل

 

 

 

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

جرم زورگیری با سلاح سرد

جرم زورگیری با سلاح سرد: سنین نوجوانی و جوانی که سال‌های بسیار پرشوری در سال‌های ...