خانه / پرسشنامه / مقیاس راهبردهای مقابله ای نوجوانان فرایدنبرگ و لوییس-ACS

مقیاس راهبردهای مقابله ای نوجوانان فرایدنبرگ و لوییس-ACS

مقیاس راهبردهای مقابله ای نوجوانان فرایدنبرگ و لوییس-ACS بر پایه نظریه لازاروس برای ارزیابی راهبردهای مقابله ای ساخته شده که هیجده نوع راهبرد مقابله را شناسایی می کند. اغلب راهبردها در سه نوع سبک مقابله دسته بندی می شوند که جنبه کارآمدی یا ناکارآمدی مقابله را نشان می دهند.
فرایدنبرگ و لوییس (۱۹۹۳) برای اندازه گیری راهبردهای مقابله ای در نوجوانان، مقیاس مقابله ای نوجوانان (ACS) را ساختند. این مقیاس برای اندازه گیری شیوه مقابله در نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله طراحی شده و دارای یک فرم عمومی و یک فرم اختصاصی است. هر دو فرم دارای یک فرم طولانی با ۸۰ ماده و یک فرم کوتاه با ۱۸ ماده هستند. فرم طولانی دارای ۱۸ مقیاس (راهبرد) است. هر مقیاس در برگیرنده یک راهبرد مقابله ای است که دارای سه تا پنج عبارت می باشد. آخرین پرسش (۸۰) از آزمودنی می خواهد که هر آنچه را که برای مقابله به کار می برد و در پرسشنامه آورده نشده است، بنویسد.

مشخصات مقیاس راهبردهای مقابله ای نوجوانان فرایدنبرگ و لوییس-ACS

روایی و اعتبار :دارد
روش نمره گذاری و دستور العمل اجرا :دارد
تعداد صفحه:۹
نوع فایل:word

جهت دانلود مقیاس راهبردهای مقابله ای نوجوانان فرایدنبرگ و لوییس-ACS بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 20,000 – خرید و دانلود فایل

درباره مدیریت سایت

2 دیدگاه

  1. من پرسشنامه راهبردهای مقابله ای نوجوانان رو خرید کردم ولی چیزی به ایمیل من فرستاده نشده چطور میتونم پیگیری کنم؟ و چقدر طول می کشه تا ارسال بشه؟

    • با سلام و عرض وقت بخیر. شما در ایمیلتون قسمت اسپم رو چک بفرمایید و در صورت عدم دریافت پرسشنامه به شماره ای که در صفحه اصلی سایت قرار داده شده، پیام بفرستید حتما فایل به ایمیل و یا دیگر رسانه هایی که در دسترس شما هستند ارسال خواهد گردید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

پرسشنامه افتراقی مردانگی اوبورن ADAMS

پرسشنامه افتراقی مردانگی اوبورن ADAMS

پرسشنامه افتراقی مردانگی اوبورن ADAMS: داراي ۶۰ سوال بوده و هدف آن سنجش سنجش نگرش ...