خانه / پرسشنامه / مقیاس درجه بندی افسردگی هامیلتون برای افسردگی_۷HAM-D 

مقیاس درجه بندی افسردگی هامیلتون برای افسردگی_۷HAM-D 

مقیاس درجه بندی افسردگی هامیلتون برای افسردگی_۷HAM-D توسط همیلتون در سال ۱۹۶۰ ساخته شد و در سال‌های بعد تکمیل شد و ارتقاء یافت. مقیاس درجه بندی افسردگی همیلتون (HDRS) جزو مقیاس‌های ارزیابی بالینی برای سنجش افسردگی می‌باشد و شامل ۲۱ آیتم است که نشانه‌های رفتاری، جسمانی و ذهنی افسردگی را می‌سنجد. البته معمولاً ۱۷ آیتم از این مقیاس مورد استفاده قرار می‌گیرد و چهار آیتم دیگر اطلاعات بالینی اضافی را فراهم می‌کند. در نهایت با توجه به نمره به دست آمده، می‌توان فرد را در یکی از طبقات افسردگی از نظر شدت قرار داد.

افسردگی یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی است که با علایم مختلفی از جمله غمگینی همراه است. به دلیل اینکه این بیماری در بیش از ۳۰ درصد افراد مشاهده می‌گردد، مکاتب نظری مختلفی در تلاش برای تبین و ارائه درمان‌هایی برای این بیماری بوده‌اند. از سوی دیگر ابزارهای بسیاری برای اندازه‌گیری افسردگی ساخته شده است. مشهورترین ابزار برای سنجش افسردگی که به مقیاس طلایی مشهور شده است مقیاس درجه بندی افسردگی همیلتون (HDRS) است.

معرفی مقیاس درجه بندی افسردگی همیلتون (HDRS)
مقیاس درجه بندی افسردگی همیلتون (HDRS) توسط همیلتون در سال ۱۹۶۰ ساخته شد و در سال‌های بعد تکمیل شد و ارتقاء یافت. مقیاس درجه بندی افسردگی همیلتون (HDRS) جزو مقیاس‌های ارزیابی بالینی برای سنجش افسردگی می‌باشد و شامل ۲۱ آیتم است که نشانه‌های رفتاری، جسمانی و ذهنی افسردگی را می‌سنجد. البته معمولاً ۱۷ آیتم از این مقیاس مورد استفاده قرار می‌گیرد و چهار آیتم دیگر اطلاعات بالینی اضافی را فراهم می‌کند. در نهایت با توجه به نمره به دست آمده، می‌توان فرد را در یکی از طبقات افسردگی از نظر شدت قرار داد.

مشخصات مقیاس درجه بندی افسردگی هامیلتون برای افسردگی_۷HAM-D 

روایی و اعتبار :دارد
روش نمره گذاری و دستور العمل اجرا :دارد
تعداد صفحه:۵
نوع فایل:word

جهت دانلود مقیاس درجه بندی افسردگی هامیلتون برای افسردگی_۷HAM-D  بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 20,000 – خرید و دانلود فایل

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

راهنمای تست رورشاخ

راهنمای تست رورشاخ

راهنمای تست رورشاخ: آزمون رورشاخ يك آزمون فرافكنی متشكل از ده لكه‌ی جوهر به اشكال ...