خانه / پرسشنامه / نمونه انجام شده آزمون رورشاخ

نمونه انجام شده آزمون رورشاخ

نمونه انجام شده آزمون رورشاخ ،آزمودنی در برخورد با موقعیت ها به جنبه های آشکار و عینی آنها بیشتر تاکید می کند . وی حالت دفاعی دارد و تحت فشار روانی می باشد، عواطف خود را بیش از اندازه بازداری می کند، انعطاف ناپذیری ذهنی ، ناسازگاری ، بازداری و کنترل ضعیف هیجانی در روابط میان فردی آزمونی ،تاثیر منفی بر جای گذاشته است. پروتکل وی محافظه کاری ، نا ایمنی ، ترس از درگیری و اضطراب را نشان می دهد.

آزمون رورشاخ يك آزمون فرافكنی متشكل از ده لكه‌ی جوهر به اشكال متقارن است كه در آنها از آزمودنی خواسته می شود به آزمايش كننده توضيح دهد كه لكه ها او را به ياد چه چيزهای می اندازند. هدف كلی آزمون ، سنجش ساختار شخصيتی مراجع با تاكيد بر شيوه های ناهشيار وی در پاسخ دادن به آن است. بر خلاف حمله های كه از درون وبيرون حوزه‌‌ی روانشناسی به آزمون رورشاخ وارد شده است. اين آزمون هنوز هم يكی از پر مصرف ترين (دوران ، بلانشار، و ميندل۱۹۹۸؛ لوبين و همكاران۱۹۸۵) و پرطرفدارترين ابزارهای سنجش به شمار می رود. تست رورشاخ در محیطی حساس همراه با احساس همدلی و درک متقابل می‌تواند مفید باشد و شکل‌گیری این محیط حتی از شکل لکه‌های رورشاخ مهم‌تر است. لکه‌ها در واقع نوعی وسیله برای تعامل درمانگر و فرد هستند.

آزمودنی مردی ۲۵ ساله، مجرد، دیپلم ناقص علوم انسانی می باشد. مراجع از سن ۱۸ سالگی مصرف مواد مخدر را شروع کرده و رفتارهای ضد اجتماعی و ضد قانونی داشته، محیط زندگی و همسالان و الگوگیری از آنها زمینه ساز و تسریع کننده اختلال سوء مصرف مواد بوده است. الکل را به صورت تفریحی مصرف کرده و هیچ گاه وابستگی به الکل نداشته است.مراجع تاکنون دچار بیماری جسمی قابل توجهی نشده است.

مشخصات نمونه انجام شده آزمون رورشاخ

روایی و اعتبار :دارد
روش نمره گذاری و دستور العمل اجرا :دارد
تعداد صفحه:۱۵
نوع فایل:word

جهت دانلود نمونه انجام شده آزمون رورشاخ بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 45,000 – خرید و دانلود فایل

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

پرسشنامه سبک زندگی کارآمدی وزن کلارک و همکاران WEL

پرسشنامه سبک زندگی کارآمدی وزن کلارک و همکاران WEL

پرسشنامه سبک زندگی کارآمدی وزن کلارک و همکاران WEL توسط کلارک ، آبرامز ، نیایورا ...