خانه / پرسشنامه / مقیاس هویت ورزشی برور-AIMS

مقیاس هویت ورزشی برور-AIMS

مقیاس هویت ورزشی برور-AIMS مقیاس هویت ورزشی در سال ۱۹۹۳ توسط برور و همکاران به منظور سنجش هویت ورزشی ورزشکاران ساخته شده است. این آزمون یک ابزار خودگزارشی ۱۰ عبارتی است که آزمودنی باید در یک مقیاس لیکرت ۷ درجه ای میزان موافقت یا مخالفت خود با هر یک از عبارات آن را مشخص سازد.

امروزه علم روانشناسی ورزشی رفتار ورزشكاران را از بعد ذهنی، روانی و رفتاری بررسی ميكند و با شناسايی و توسعة مهارتهای روانی ورزشكاران سعی در بهبود هرچه بهتر عملكرد ورزشكاران دارد. يكي از ابعاد مورد بررسی در اين زمينه، انگيزش ورزشكاران برای شركت در فعاليتها و رقابتهای ورزشیاست  .

روانشناسان انگيزش را از دو جنبه بررسی می كنند: شدت و جهت. شدت انگيزش بدين معناست كه شخص چگونه برانگيخته می شود يا برای رسيدن به هدف چقدر تلاش ميكند، درصورتی كه جهت انگيزش مربوط به انتخاب هدف است .هدفها جهت های تلاش و داعيه پايداری در تكليف را تعيين ميكنند تا وقتيكه تسلطي عملكردی يا مهارتی تازه به دست آيد.  از بين نظريه های انگيزش، نظرية انگيزش پيشرفت كه جزو انگيزه های اجتماعی است، در توجيه انگيزش را در سه ديدگاه رفتار و جهت گيری ورزشی سهم بسياری دارد. واينبرگ و گولد صفت محور، ديدگاه موقعيت محور و ديدگاه تعاملی قرار ميدهند و بيان ميكنند كه در ديدگاه صفت محور رفتار برانگيخته شده بيشتر تابع ويژگيهای فردی مانند شخصيت، نيازها و اهداف فردی است. به نظر ميرسد ويژگيهای فردی بعضی افراد، آنها را به سو ی موفقيت و سطوح بالای انگيزش سوق مي دهد.

مشخصات مقیاس هویت ورزشی برور-AIMS

روایی و اعتبار :دارد
روش نمره گذاری و دستور العمل اجرا :دارد
تعداد صفحه:۵
نوع فایل:word

جهت دانلود مقیاس هویت ورزشی برور-AIMS بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 15,000 – خرید و دانلود فایل

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

پرسشنامه سبک زندگی کارآمدی وزن کلارک و همکاران WEL

پرسشنامه سبک زندگی کارآمدی وزن کلارک و همکاران WEL

پرسشنامه سبک زندگی کارآمدی وزن کلارک و همکاران WEL توسط کلارک ، آبرامز ، نیایورا ...