خانه / پرسشنامه / پرسشنامه ۱۶ عاملی شخصیت کتل

پرسشنامه ۱۶ عاملی شخصیت کتل

پرسشنامه ۱۶ عاملی شخصیت کتل دارای ۱۸۷ گویه می باشد.در این تست به هیچ وجه ، منظور نشان دادن “محسنات” یا ” معایب” نیست. چه؛ این مفاهیم نسبی و مربوط به قلمرو اخلاقند. به عبارت دیگر صحبت از پاسخ “صحیح” یا “غلط” نیست ، زیرا ماهیت هر شخص متفاوت از دیگران است . آن چه در این تست باید مشخص گردد چگونگی بودن یا احساس کردن است که اگر با صداقت بیان شوند؛ دیگر به خودی خود، خوب یا بد نیستند.در مورد اعتبار پرسشنامه کتل با چندین روش اعتبار آن محاسبه شده که همگی نشان دهنده اعتبار بسیار بالای این پرسشنامه می باشد .ضریب اعتباری همسانی درونی ۱۶PF از ۶۶% تا ۸۶% با میانه ۷۵% در دو نمونه از جمعیت عمومی و یک نمونه از دانشجویان کالج و اعتبار آزمون – آزمون مجدد پس از دو هفته برای دانشجویان کالج از ۶۹% تا ۸۷% و پس از ۲ ماه از ۵۶% تا ۷۹% به دست آمده است .

کتل این پرسشنامه را با استفاده از فهرست صفات شخصیت که توسط آلپورت و اودبرت (۱۹۳۶) ازادبیات روان شناسی و روان پزشکی تدوین شده بود و شامل ۴۵۰۵ صفت بود تدوین کرد که درمرحله اول این صفات را به ۱۷۱ رگه محدود کرد و نهایتا پس ازمحاسبه همبستگی متقابل این رگه ها و با استفاده ازروش تحلیل عاملی آنها را به ۳۶ بعد تقلیل داد. کتل (۱۹۷۵) نهایتا پس از تحلیل عاملی مجدد ۱۶ عامل متمایز را تبین کرد و به عنوان پرسشنامه ۱۶ عاملی کتل مطرح ساخت.

مشخصات پرسشنامه ۱۶ عاملی شخصیت کتل

روایی و اعتبار :دارد
روش نمره گذاری و دستور العمل اجرا :دارد
تعداد صفحه:۱۹
نوع فایل:word

جهت دانلود پرسشنامه ۱۶ عاملی شخصیت کتل بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 20,000 – خرید و دانلود فایل

درباره مدیریت سایت

2 دیدگاه

  1. پرداخت کردم لینک دانلود نیومد

    • با سلام . با توجه به اینکه در بسیاری از موارد لینک دانلود به اینباکس ارسال نمی شود، لطفا اسپم را چک فرمایید در صورت عدم مشاهده به پشتیبانی تماس حاصل فرموده تا در اسرع وقت فایل ارسال گردد.
      با تشکر تیم تیبین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

پرسشنامه افسردگی، اضطراب، استرس DASS-21

پرسشنامه افسردگی، اضطراب، استرس DASS-21

پرسشنامه افسردگی، اضطراب، استرس DASS-21 ، برای سنجش سازه‌های روانشناختی افسردگی، اضطراب و استرس ساخته ...