خانه / پرسشنامه / پرسشنامه سبک رهبری سالزمان

پرسشنامه سبک رهبری سالزمان

پرسشنامه سبک رهبری سالزمان از جمله پرسشنامه های محقق ساخته است که دارای ۳۵ سوال می باشد. هدف آن خودارزیابی در شرایط رابطه مداری و وظیفه مداری است، دارای ۳۵ بیانیه توصیفی می باشد، توسط خود مدیران و روسا پاسخ داده می شود و نیمرخ مرتبط با سبک های رهبری در سه طیف رهبری آزادمنشانه، رهبری تلفیقی و رهبری آمرانه خودکامه را ترسیم می نماید.

روش نمره گذاری پرسشنامه:
مقیاس نمره گذاری پرسشنامه سبک رهبری سالزمان لیکرت بوده و در آن رقم ۱ معرف هرگز، ۲ معرف به ندرت، ۳ معرف گاهی اوقات، ۴ معرف غالبا و ۵ نیز مع رف همیشه می باشد. با تاکید بر نحوه نمره گذاری فوق، نیمرخ مرتبط با سبک های رهبری در سه طیف رهبری آزادمنشانه، رهبری تلفیقی و رهبری آمرانه (خودکامه) ترسیم می گردد.

نحوه امتیاز بندی و تفسیر نتایج آزمون به شرح زیر می باشد:
۱- عبارت شماره ۸، ۱۲، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۳۰، ۳۴ و ۳۵ را با کشیدن دایره، علامت گذاری نمایید.
۲ – اگر برای عبارات فوق الذکر، گزینه های به ندرت (۲) و هرگز (۱) را انتخاب نموده اید، برای هر یک از آنها ۱ امتیاز اختصاص دهید.
۳- عبارات شماره ۱ الی ۱۶ و ۲۰ الی ۲۹ و ۳۱ الی ۳۳ را در نظر بگیرید. چنانچه برای عبارت مذکور گزینه های همیشه (۵) و غالبا (۴) را انتخاب نموده اید، به هر عبارت، ۱ امتیاز تخصیص دهید.
۴ – امتیاز عبارات ۳، ۵، ۸، ۱۰، ۱۵، ۱۸، ۱۹، ۲۲، ۲۴، ۲۶، ۲۸، ۳۰، ۳۲، ۳۴ و ۳۵ را با یکدیگر جمع ببندید. امتیاز حاصله ، میزان توجه پاسخ دهنده را به بعد انسانگرایی نشان می دهد.
ادامه…

مشخصات پرسشنامه سبک رهبری سالزمان

روایی و اعتبار :دارد
روش نمره گذاری و دستور العمل اجرا :دارد
تعداد صفحه:۵
نوع فایل:word

جهت دانلود پرسشنامه سبک رهبری سالزمان بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 30,000 – خرید و دانلود فایل

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

راهنمای تست رورشاخ

راهنمای تست رورشاخ

راهنمای تست رورشاخ: آزمون رورشاخ يك آزمون فرافكنی متشكل از ده لكه‌ی جوهر به اشكال ...