خانه / پرسشنامه / پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ فرم کوتاه

پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ فرم کوتاه

پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ فرم کوتاه : فورز والسون (۱۹۸۹) از این پرسشنامه ، برای بررسی زناشویی استفاده کرده اند و معتقدند که این مقیاس نسبت به تغییراتی که در خانواده بوجود می آید حساس است. فورز والسون(۱۹۸۹) با استفاده از نمونه گیری تصادفی در تحقیق ملی با ۵۰۳۹ زوج نشان دادند که با استفاده از این پرسشنامه میتوان با دقت ۸۵-۹۵ % بین زوج خرسند و نا خرسند تمایز قائل شد. هر یک از موضوعات ای پرسشنامه، در ارتباط با یکی از زمینه های مهم است. ارزیابی این زمینه ها در درون یک رابطه زناشویی، می تواند مشکلات بالقوه زوج ها را توصیف کند، یا می تواند زمینه های نیرومندی و تقویت آنها را مشخص نماید. این ابزار همچنین می تواند به عنوان یک ابزار تشخیصی برای زوجهایی که در جستجوی مشاوره زناشویی و به دنبال تقویت رابطه زناشویی خود هستند، استفاده شود.

پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ

این مقیاس شامل ۴ خرده مقیاس ۳۵ ماده ای می باشد که می تواند به عنوان یک ابزار تحقیق از جمله رضایت، ارتباطات، و حل تعارض استفاده گردد.
مقیاس زوج انریچ یک اندازه گیری کلی از روابط زنا شویی شامل تحریف آرمانی ، رضایت زناشویی ، مسایل شخصیتی ، ارتباطات ، حل تعارض ، مدیریت مالی ، فعالیتهای اوقات فراغت ، رابطه جنسی ، فرزندان و فرزند پروری ، خانواده و دوستان ، نقش های مساوات طلبی مربوط به زن و مرد ، جهت گیری مذهبی ، همبستگی زوجها و تغییرات زناشویی را شامل می شود.

مشخصات پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ فرم کوتاه
ENRICH Couple Scales

فرم کوتاه ۳۵ سوالی
روایی و اعتبار :دارد
روش نمره گذاری و دستور العمل اجرا :دارد
تعداد صفحه: ۱۰
نوع فایل:word

جهت دانلود پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ فرم کوتاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 35,000 – خرید و دانلود فایل

 

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

پرسشنامه سبک زندگی کارآمدی وزن کلارک و همکاران WEL

پرسشنامه سبک زندگی کارآمدی وزن کلارک و همکاران WEL

پرسشنامه سبک زندگی کارآمدی وزن کلارک و همکاران WEL توسط کلارک ، آبرامز ، نیایورا ...