خانه / پرسشنامه / پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ فرم بلند

پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ فرم بلند

پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ فرم بلند: اولسون و همکاران از آنجا که احساس مس کردند مشکلات زندگی زناشویی، دارای ابعاد وسیع تر و بیشتر از الگوی« حلقوی پیچیده» آنان است . یک شیوه عملی بر اساس یافته های تجربی در قالب آزمونی به نام انریچ( پربارسازی و پرورش و رورش رابطه، ارتباط و رضامندی) ارائه کردند( به نقل ازعامری،۱۳۸۱).

این پرسشنامه برای ارزیابی زمینه های بالقوه مشکل را با شناسایی زمینه های قدرت و پرباری رابطه زناشویی بکار میرود. همچنین از این پرسشنامه برای تشخیص زوج هایی استفاده می شود که نیاز به مشاوره و تقویت رابطه خود دارند. بعلاوه این پرسشنامه به عنوان یک ابزار معتبر در تحقیقات متعددی برای بررسی رضایت زناشویی مورد استفاده قرار گرفته است(به نقل ازعامری،۱۳۸۱).پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ که از جامعیت خاصی برخوردار است، بارها در جوامع و فرهنگهای گوناگون مورد استفاده و ارزیابی قرار گرفته است(فوئرز و السون،۱۹۸۹، به نقل از به پژوه و رمضانی،۱۳۸۴). این پرسش نامه دارای دو فرم ۱۱۵ سوالی و ۱۲۵ سوالی پنج گزینه ای( از خیلی زیاد تا خیلی کم) است. ۱۱ خرده مقیاس دارد.

اعتبار و روایی پرسشنامه انریچ
در تحقیق سلیمانیان(۱۳۷۳)، با عنوان« بررسی تاثیر تفکرات غیرمنطقی بر نارضایتی زناشویی، ضریب اعتبار این پرسشنامه بضورت ضریب آلفا محاسبه و عدد ۹۳/۰ بدست آمد. در تحقیق نامبرده ۴۷ سوال که از همبستگی نسبتاً بالایی برخوردار بودند، انتخاب شد و مجدداً ضریب آلفا محاسبه گردید که ضریب اعتبار ۹۵/۰ بدست آمد.
در تحقیق میرخشتی(۱۳۷۵)، با عنوان « بررسی رابطه بین رضایت از زندگی زناشویی و سلامت روان» نیز ۴۸ سوال انتخاب شد و ضریب آلفای کرونباخ که نشان دهنده ثبات و همسانی درونی آزمون است، بر روی ۶۰ نفر از افراد نمونه انجام شد و برابر ۹۲/۰ بدست آمد. روایی محتوایی آن نیز توسط تعدادی از صاحب نظران در رشته مشاوره مورد تایید قرار گرفته است.

مشخصات پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ فرم بلند

Marital satisfaction questionnaire

هدف:اندازه گیری میزان رضایت زناشویی

فرم ۱۱۵ سوالی

تعداد صفحات:۱۰

رواای و اعتبار:دارد

روش نمره گذاری دارد

نوع فایل :word

جهت دانلود پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ فرم بلند بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 45,000 – خرید و دانلود فایل

 

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

پرسشنامه افتراقی مردانگی اوبورن ADAMS

پرسشنامه افتراقی مردانگی اوبورن ADAMS

پرسشنامه افتراقی مردانگی اوبورن ADAMS: داراي ۶۰ سوال بوده و هدف آن سنجش سنجش نگرش ...