خانه / پرسشنامه / پرسشنامه نشانه های مرضی نشانگان پیش از قاعدگی PMS

پرسشنامه نشانه های مرضی نشانگان پیش از قاعدگی PMS

پرسشنامه نشانه های مرضی نشانگان پیش از قاعدگی PMS فهرستی از نشانه های روانی و بدنی نشانگان پیش از قاعدگی PMS  که به وسیله آن می توانید معلوم کنید که با این نشانه ها مواجه هستید یا نه و اگر مواجه هستید شدت آنها چقدر است؟ آنگاه به نمره گذاری پاسخ ها مراجعه کنید تا به پاسخهای خود نمره بدهید.برای این پرسشنامه پاسخهای عددی وجود ندارد، کافی است از خود بپرسید که آیا از ناراحتی های روانی یا جسمی پیش از قاعدگی، از متوسط تا ناتوان کننده، رنج می برید یا خیر؟ توصیه می شود که هر نوع نشانه مرضی متوسط یا ناتوان کننده را با پزشک، ترجیحا ژن شناس، در میان بگذارید. مخصوصا برای سلامت شما مهم خواهد بود که هر نوع نشانه مرضی ناتوان کننده را با پزشک ژن شناس خود را در میان بگذارید. حتی اگر چند نشانه مرضی خفیف دارید، بهتر خواهد بود که آنها را نادیده نگیرید و با پزشک ژن شناس در میان بگذارید. یادتان باشد که از تحمل این نشانه ها در سکوت، چیزی عاید شما نخواهد شد.

اختلالات ماهیانه ی پیش از قاعدگی که در اصطلاح علمی سندرم پیش از قاعدگی یا PMS نامیده می شود، شامل طیف وسیعی از علائم است که عبارت هستند از:

تغییرات خلق و خو، درد در سینه ها، ولع به غذا خوردن و افزایش اشتها، خستگی، تحریک پذیری و افسردگی.مطالعات نشان داده اند که از هر ۴ نفر خانم دارای قاعدگی، ۳ نفرشان به نوعی PMS را تجربه می کنند. مشکلات ناشی از سندرم پیش از قاعدگی در اواخر دهه ۲۰ سالگی و اوایل دهه ۳۰ سالگی به اوج خود می رسند.علایم ناشی ازاین اختلالات با یک الگوی تکرار شونده نمود می یابند و ممکن است تغییرات روحی و جسمانی دوران پیش از قاعدگی در برخی از ماه ها تشدید یابند و در برخی دیگر از ماه ها به صورت خفیف تری نمایان شوند.به هر جهت نباید اجازه دهید که عوارض ناشی از سندرم پیش از قاعدگی، زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهند. برخی از روش های درمانی و نیز ایجاد یک سری تغییرات در سبک زندگی در جهت کاهش و کنترل علائم سندرم پیش از قاعدگی، مفید می باشند.

علائم:

معمول ترین علائم و نشانه های مرتبط با اختلالات پیش از قاعدگی عبارت هستند از:

علائم روحی و رفتاری:

* تنش یا اضطراب

* افسردگی

* دوره هایی از گریه کردن

* تغییرات سریع خلق و خو، زود رنجی، تحریک پذیری و یا عصبانیت

* تغییرات اشتها و ولع به خوردن

* اختلالات خواب(بی خوابی)

* کناره گیری های اجتماعی

* عدم تمرکز

علائم جسمانی:

* درد در ماهیچه ها یا مفاصل

* سردرد

* خستگی

* افزایش وزن ناشی از احتباس آب

خیلی از خانم ها از افزایش وزن قبل از قاعدگی نگران هستند. باید ذکر نمود که این افزایش وزن که به علت تجمع مایعات است گذرا بوده و پس از این دوران از بین می رود.

* نفخ شکمی

* درد در سینه ها

* تشدید جوش پوستی

* یبوست یا اسهال

اگر چه لیست علائم و نشانه های بالقوه این اختلال طولانی است ولی زنان مبتلا به اختلالات پیش از قاعدگی، اغلب، تنها تعداد محدودی از آن ها را تجربه می کنند و معمولا همه علایم در یک فرد نمود نمی یابد. در برخی زنان درد جسمانی و استرس روحی ناشی از PMS به حدی شدید است که زندگی و فعالیت های روزانه فرد را تحت تاثیر قرار می دهند. در اغلب این زنان نشانه ها و علائم با شروع پریود از بین می روند.

تعداد کمی از زنان با اختلالات پیش ازقاعدگی، هر ماه علائم بسیار شدید و ناتوان کننده ای را تجربه می کنند. حالت شدیدتر اختلالات پیش از قاعدگی با ظهور علائم روانی همراه است که آن را تحت عنوان اختلالات خلقی سندرم پیش از قاعدگی(PMDD) نیز می نامند. در واقع PMDD صورت شدید تر(سندرم پیش از قاعدگی) است که علائم و نشانه های آن شامل: افسردگی شدید، احساس ناامیدی، عصبانیت، اضطراب، اعتماد به نفس کم، عدم تمرکز، تحریک پذیری و تنش می باشد. تعدادی از زنان مبتلاء به درجه شدید PMS، دچار مشکلات روحی شدیدی می گردند.

مشخصات پرسشنامه نشانه های مرضی نشانگان پیش از قاعدگی PMS

روایی و اعتبار :دارد
روش نمره گذاری و دستور العمل اجرا :دارد
تعداد صفحه: ۳
نوع فایل:word

جهت دانلود پرسشنامه نشانه های مرضی نشانگان پیش از قاعدگی PMS بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

RIAL 30,000 – خرید و دانلود فایل

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

پرسشنامه سبک زندگی کارآمدی وزن کلارک و همکاران WEL

پرسشنامه سبک زندگی کارآمدی وزن کلارک و همکاران WEL

پرسشنامه سبک زندگی کارآمدی وزن کلارک و همکاران WEL توسط کلارک ، آبرامز ، نیایورا ...